Slechte start: Cannabis aandelen kelderen begin 2022

Door:
op Feb 15, 2022
Listen
  • Cannabisaandelen daalden met 18,4 procent.
  • Gevolgd door een rally van de index tot 15,6%.
  • Juridische verkopen zullen naar verwachting in 2026 $50 miljard bedragen.

Volg Invezz op TelegramTwitter en Google Nieuws om notificaties te ontvangen >

Wiet is misschien groen, maar hun kaarsen zijn dat niet altijd. Volgens nieuwe gegevens van de New Cannabis Ventures Global Cannabis Stock Index, een platform opgericht door Alan Brochstein, hebben cannabisaandelen niet de beste start van het nieuwe jaar gehad. Deze specifieke aandelen zagen een duizelingwekkende daling van 18,4 procent tijdens de eerste vier weken van 2022, gevolgd door een rally van de index tot 15,6%, waardoor het jaar tot nu toe 5,7 procent bleef.

Bent u op zoek naar signalen & waarschuwingen van pro-handelaren? Meld u GRATIS aan bij Invezz Signals™. Duurt 2 minuten.

Voor de meeste mensen is de verkoop van cannabis nog steeds beperkt, en de illegale markt blijft tot nu toe hun enige optie.

Maar met de versoepeling van de beperkingen en de grotere beschikbaarheid van legale cannabis, wordt verwacht dat de legale verkoop in 2026 $ 50 miljard zal bereiken, terwijl de illegale verkoop datzelfde jaar zal dalen tot minder dan $ 1 miljard.

Bijna 70% van de Amerikanen steunt nu de volledige legalisering van cannabis – het hoogste percentage ooit. Ook president Biden lijkt voorstander te zijn van het idee om cannabis steeds verder te legaliseren.

Staten, waar cannabis legaal is, effenen nu de weg voor de verkoop van cannabis, en de verkoop van de drug in de VS zal naar verwachting meer dan $ 30 miljard opleveren in 2022. Als federale legalisatie de komende jaren vruchten afwerpt, kan dit de markt helpen groeien.

10 aandelen met de grootste neerwaartse verandering

TekenBedrijfLaatst+/-%OpenHoogLaagVolumeTotale Waarde52Wk Hoog52Wk Laag
AGFYAgrify Corporation6.92-1.59-18.68%8.278.406.87967,4442235.945.02
IPWiPower Inc.1.63-0.29-15.10%1.901.911.531,285,2771,558,28910.731.36
MAPSWM Technology Inc.5.20-0.51-8.93%5.685.745.16879,27622.244.22
CGCCanopy Growth Corporation8.42-0.80-8.68%9.009.248.408,855,237100,79043.416.64
OGIOrganigram Holdings Inc.1.60-0.12-6.98%1.671.731.595,719,6198304.681.30
CRONCronos Group Inc.3.81-0.23-5.69%3.944.063.792,457,03111,62513.473.12
TLRYTilray Brands Inc.6.72-0.40-5.62%7.117.336.6920,354,877296,65636.355.15
GNLNGreenlane Holdings Inc.0.63-0.04-5.60%0.670.690.611,107,4887.110.61
HITIHigh Tide Inc.5.30-0.31-5.53%5.525.635.25162,4969.953.65
KERNAkerna Corp.1.35-0.07-4.93%1.421.421.31406,94718.061.22
Gegevens van New Cannabis Ventures Global Cannabis Stock Index

Agrify Corporation [AGFY] zag de grootste verandering in hun aandelenwaarde, die een daling van 18,68 procent zag, waardoor hun aandelenkoers van het hoogste punt van 35,94 naar 5,02 ging. Ook iPower Inc. [IPW] ondervond een grote daling van de aandelenkoers van 15,10 procent, en zag zijn hoogste punt in 52 weken van 10,73 dalen tot slechts 1,36. WM Technlogy Inc. [MAPS] staat op het derde grootste verlies met een daling van 8,93 procent; het hoogste punt in 52 weken van 22,24 daalde naar het laagste punt van 4,22.

10 aandelen met de grootste opwaartse verandering

TekenBedrijfLaatst+/-%OpenHoogLaagVolumeTotale Waarde52Wk Hoog52Wk Laag
CCHWFColumbia Care Inc3.220.092.88%3.323.322.96260,4147.652.51
CURLFCuraleaf Holdings Inc8.630.161.88%8.508.728.10398,014
17.876.90
GTBIFGreen Thumb Industries Inc (Sub Voting)20.990.381.84%21.0821.4219.39218,72238.0516.66
XXII22nd Century Group Inc2.320.031.31%2.302.472.261,914,5929456.071.86
VRNOFVerano Holdings12.690.151.20%12.5112.9012.12415,90828.009.86
LEXXLexaria Bioscience Corp.3.620.040.98%3.543.713.5438,51912.503.54
FLGCFlora Growth Corp.1.750.010.57%1.801.861.74506,79919121.451.31
AYRWFAyr Wellness Inc Sub Ltd Vtg Shs15.770.080.51%17.0317.0315.49132,36836.5212.16
SMGScotts Miracle-Gro Company (The)140.890.520.37%140.37143.41139.15615,194254.34129.74
UGROurban-gro Inc.10.890.040.37%10.8711.0810.5938,23617.306.75
Gegevens van New Cannabis Ventures Global Cannabis Stock Index

Er waren echter ook enkele positieve verschuivingen en groene cijfers.

Columbia Care Inc. [CCH WF] zag de grootste opwaartse verandering met 2,88 procent, met een dieptepunt in 52 weken van 2,51 en een maximum van 7,65. Volgend voorbeeld met een enkele procent minder stijging op 1,88 procent is Curleaf Holdings Inc. [CURL F], handelend op een 52-weekse hoogste van 17,87/laag van 6,90. De op twee na best presterende in termen van een stijging van 52 weken is Green Thumb Industries Inc. [GTBIF] , die een stijging van 1,84 procent zag, met een stijging van 16,66 laag naar 38,05 hoog.

Alan Brochstein is de oprichter van New Cannabis Ventures en waarschijnlijk de bekendste cannabisanalist in de Verenigde Staten. Hij is gevestigd in Houston, Texas, dekt de marihuana-industrie en beheert de op abonnementen gebaseerde service 420 Investor en New Cannabis Ventures. Brochstein verlegde zijn focus naar deze specifieke industrie in 2013 nadat hij zijn twee decennia oude carrière als onafhankelijk analist voor aandelenonderzoek achter zich had gelaten.

Wereld