Allient (ALNT)
NasdaqTrh uzavřen
Společnost Allient Inc. je průmyslově-technologická firma, která navrhuje, vyrábí a prodává přesné produkty pro pohyb, řízení a napájení. Dříve byla známá jako Allied Motion Technologies a obsluhuje zákazníky, kteří potřebují vysoce technicky propracované komponenty a integrované systémy pro aplikace, kde je nutné přesně řídit pohyb, polohování, rychlost, točivý moment a kvalitu napájení. Její kmenová akcie poskytuje expozici vůči specializované poptávce po automatizaci a elektrifikaci napříč více průmyslovými koncovými trhy.
Produktové portfolio společnosti zahrnuje servoregulační systémy, řídicí jednotky pohybu, digitální servozesilovače a pohony, bezkartáčové servomotory, momentové motory, bezjádrové motory, kartáčové motory, integrované pohony motorů, převodové motory, převodové mechanismy, optické enkodéry, nanopřesné polohovací systémy a aktivní i pasivní výkonové filtry. Tyto produkty lze prodávat jako samostatné komponenty nebo je kombinovat do širších řešení, což společnosti Allient umožňuje podporovat výrobce zařízení, kteří požadují přizpůsobený výkon v oblasti pohybu a řízení namísto standardního katalogového hardwaru.
Allient dodává do několika hlavních sektorů, včetně průmyslových zařízení, vozidel, letectví a obrany a zdravotnických technologií. Na průmyslových trzích mohou její systémy podporovat automatizaci, robotiku, manipulaci s materiálem a přesné strojírenství. Ve vozidlových platformách mohou být využívány ve specializovaných elektrických funkcích pohybu a řízení. Aplikace v letectví, obraně a zdravotnictví často vyžadují spolehlivost, kompaktní konstrukci a mimořádně přesný výkon, což odpovídá zaměření společnosti na technicky navržené systémy.
Podnik působí v Severní Americe, Jižní Americe, Evropě a Asii, což mu zajišťuje geograficky diverzifikovanou zákaznickou základnu. Jeho investiční profil je navázán na výrobní cykly, poptávku v obraně a zdravotnictví, výdaje na automatizaci, podmínky v dodavatelských řetězcích a schopnost společnosti dodávat přizpůsobené technologie ve velkém měřítku. Allient vyniká tím, že kombinuje odborné znalosti v oblasti pohybu, řízení a napájení v rámci široké platformy technicky navržených produktů.
Naposledy aktualizováno
- Tržní kapitalizace
- $1,598,406,059
- Cena/zisk
- 55.87
- Cena/volný tok
- 58.13
- Cena/tržby
- 2.78
- Enterprise value
- $1,729,655,059
- Sektor
- Industrials
- Odvětví
- Instruments for Measuring and Testing of Electricity and Electrical Signals
- Adresa
- 495 COMMERCE DRIVE, SUITE 3, AMHERST, NY, 14228
Exelixis, Valaris, and 3 More Stocks See Action From Activist Investors
A Look Back at Electronic Components Stocks’ Q2 Earnings: Littelfuse (NASDAQ:LFUS) Vs The Rest Of The Pack
3 Profitable Stocks That Fall Short
- Tržní kapitalizace
Tržní kapitalizace je celková hodnota akcií společnosti vypočtená jako cena akcie vynásobená počtem akcií v oběhu.
- $1,598,406,059
- Enterprise value
Enterprise value je celková hodnota společnosti včetně tržní kapitalizace, dluhu a hotovosti.
- $1,729,655,059
- Cena/zisk
Poměr P/E porovnává cenu akcie se ziskem na akcii.
- 55.87
- Cena/účetní hodnota
Poměr P/B porovnává cenu akcie s účetní hodnotou na akcii.
- 5.12
- Cena/tržby
Poměr P/S porovnává cenu akcie s tržbami na akcii.
- 2.78
- HP / EBITDA
EV/EBITDA měří hodnotu společnosti vzhledem k zisku před úroky, daněmi, odpisy a amortizací.
- 22.61
- EV / Tržby
EV/Tržby měří hodnotu společnosti vzhledem k celkovým tržbám.
- 3.01
- Zisk na akcii
- 1.68
- Dividendový výnos
Dividendový výnos ukazuje, kolik společnost ročně vyplácí na dividendách v poměru k ceně akcie.
- 0.14%
- Cena/volný tok
Poměr cena/volný peněžní tok porovnává cenu akcie s hotovostí po nákladech a investicích.
- 58.13
- Cena/peněžní tok
Poměr P/CF porovnává cenu akcie s provozním peněžním tokem.
- 41.66
- Volný peněžní tok
Volný peněžní tok je hotovost zbývající po provozních nákladech a kapitálových výdajích.
- $27,497,000
- Výnosnost VK
ROE měří, jak efektivně společnost využívá vlastní kapitál k tvorbě zisku.
- 9.16%
- Výnosnost aktiv
ROA měří, jak efektivně společnost využívá aktiva k tvorbě zisku.
- 4.82%
- Dluh / Vlastní kapitál
Poměr dluh/vlastní kapitál porovnává celkový dluh s vlastním kapitálem.
- 0.56
- Běžná likvidita
Běžná likvidita měří schopnost splácet krátkodobé závazky z oběžných aktiv.
- 3.42
- Pohotová likvidita
Pohotová likvidita měří schopnost splácet krátkodobé závazky z hotovosti a rychle zpeněžitelných aktiv.
- 1.95
- Hotovost
Hotovostní poměr měří schopnost pokrýt krátkodobé závazky pouze hotovostí a ekvivalenty.
- 0.52
- Prům. objem
Průměrný objem ukazuje průměrný počet obchodovaných akcií za posledních 30 obchodních dnů a naznačuje likviditu.
- $258,242
- Snapshot ceny fundamentů
Snapshot ceny fundamentů je cena akcie používaná při výpočtu finančních ukazatelů společnosti.
- 94.01
Výkaz zisku a ztráty
| Položka | 2026 Q2 | 2026 Q1 | 2025 Q4 | 2025 Q3 | 2025 Q2 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 153.77M | 138.92M | 143.35M | 138.74M | 139.58M |
| Cost of revenue | 100.18M | 93.54M | 96.93M | 92.56M | 93.22M |
| Hrubý zisk | 53.59M | 45.38M | 46.42M | 46.18M | 46.36M |
| Provozní zisk | 15.61M | 9.32M | 11.35M | 12.18M | 11.68M |
| Zisk před úroky, daněmi a odpisy | 22.44M | 16.39M | 18.23M | 19.44M | 19.22M |
| Čistý zisk | 10.39M | 5.36M | 6.38M | 6.48M | 5.62M |
| Income taxes | 2.63M | 1.43M | 2.27M | 1.85M | 1.69M |
| Interest expense | -2.52M | -2.55M | -2.59M | -3.4M | -3.55M |
| Other operating expenses | 641K | 862K | 543K | 853K | 1.15M |
| Total operating expenses | 37.98M | 36.05M | 35.07M | 34M | 34.68M |
| Základní EPS | 0.62 | 0.32 | 0.38 | 0.39 | 0.34 |
| Zředěné EPS | 0.61 | 0.32 | 0.38 | 0.39 | 0.34 |
Rozvaha
| Položka | 2026 Q2 | 2026 Q1 | 2025 Q4 | 2025 Q3 | 2025 Q2 |
|---|---|---|---|---|---|
| Celková aktiva | 593.92M | 577.66M | 577.6M | 585.08M | 588.06M |
| Celkové závazky | 281.63M | 271.74M | 276.14M | 290.91M | 299M |
| Celkový vlastní kapitál | 312.29M | 305.93M | 301.46M | 294.17M | 289.06M |
| Hotovost a ekvivalenty | 42.09M | 41.18M | 40.71M | 39.48M | 49.92M |
| Oběžná aktiva | 274.45M | 259.53M | 253.44M | 258.06M | 253.94M |
| Krátkodobé závazky | 80.18M | 69.62M | 69.32M | 73.03M | 67.82M |
| Accounts payable | 42.57M | 33.08M | 28.43M | 33.72M | 33.24M |
| Receivables | 99.83M | 91.72M | 88.78M | 91.72M | 84.91M |
| Inventories | 117.91M | 110.13M | 109.2M | 111.36M | 106.55M |
| Goodwill | 133.17M | 133.69M | 134.33M | 134.14M | 134.61M |
| Long-term debt | 173.34M | 177.3M | 180.39M | 190.26M | 202.22M |
Peněžní tok
| Položka | 2026 Q2 | 2026 Q1 | 2025 Q4 | 2025 Q3 | 2025 Q2 |
|---|---|---|---|---|---|
| Provozní peněžní tok | 13.95M | 6.17M | 13.56M | 4.68M | 24.51M |
| Investiční peněžní tok | -4.9M | -2.17M | -1.9M | -1.9M | -2.13M |
| Finanční peněžní tok | -7.97M | -3.13M | -10.7M | -12.71M | -22.1M |
| Změna hotovosti | 913K | 470K | 1.23M | -10.44M | 2.16M |
| Čistý zisk | 10.39M | 5.36M | 6.38M | 6.48M | 5.62M |
| Druh | Podání | Datum | Odkaz |
|---|---|---|---|
| edgar index | SCHEDULE 13D/A — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 144 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — WARZALA RICHARD S | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — WARZALA RICHARD S | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — WARZALA RICHARD S | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — WARZALA RICHARD S | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — WARZALA RICHARD S | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — WARZALA RICHARD S | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 10-Q — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Engel Robert B | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Federico Richard D | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Finch Steven C. | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Tzetzo Nicole R | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Tzetzo Nicole R | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Winter Michael R | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Winter Michael R | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4/A — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Engel Robert B | Zobrazit podání | |
| edgar index | SD — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 8-K — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | SCHEDULE 13G/A — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 10-Q — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Bendre Ashish | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Bendre Ashish | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Engel Robert B | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Federico Richard D | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Finch Steven C. | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Tzetzo Nicole R | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Tzetzo Nicole R | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Winter Michael R | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Winter Michael R | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — WARZALA RICHARD S | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — WARZALA RICHARD S | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Michaud James A | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Michaud James A | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Bendre Ashish | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Bendre Ashish | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Pirthauer Helmut | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — May Kenneth Arthur | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — May Kenneth Arthur | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Warzala Stephen | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Warzala Stephen | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Warzala Stephen | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Warzala Stephen | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Bendre Ashish | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Bendre Ashish | Zobrazit podání | |
| edgar index | S-3ASR — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | S-8 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | S-8 POS — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | S-8 POS — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | S-8 POS — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — ALLIENT INC | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Bendre Ashish | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Bendre Ashish | Zobrazit podání | |
| edgar index | SCHEDULE 13G/A — ALLIENT INC | Zobrazit podání |