Target (TGT)
NYSETrh uzavřen
Target Corporation je jedním z největších maloobchodních prodejců smíšeného zboží ve Spojených státech a obsluhuje zákazníky prostřednictvím celostátní sítě prodejen a rozsáhlého digitálního obchodu. Společnost, jejíž první prodejna Target byla otevřena v roce 1962, vybudovala maloobchodní formát, který kombinuje diskontní ceny se silnějším důrazem na design, vlastní značky a kurátorovaný sortiment než u mnoha tradičních konkurentů z řad velkých obchodních řetězců.
Target prodává širokou škálu každodenních i volitelných produktů, včetně kosmetiky, základních potřeb pro domácnost, potravin, oblečení, elektroniky, hraček, bytových doplňků a nábytku. Její tržby jsou rozloženy napříč několika hlavními kategoriemi, přičemž základní potřeby a potraviny pomáhají zvyšovat četnost návštěv, zatímco oblečení, vybavení pro domácnost a ostatní zboží dlouhodobé spotřeby přispívají k odlišenému postavení značky. Společnost se také výrazně opírá o privátní a exkluzivní značky, které tvoří významný podíl tržeb a umožňují Targetu kontrolovat design produktů, ceny i marže.
Základem podnikání jsou kamenné prodejny, které fungují jak jako nákupní destinace, tak jako centra pro vyřizování online objednávek. Služby jako vyzvednutí objednávky, drive-up odběr a doručení ve stejný den propojují síť prodejen s digitální platformou Targetu a pomáhají společnosti konkurovat v omnichannel maloobchodu. Téměř všechny její tržby pocházejí z USA, takže její výkonnost úzce souvisí s výdaji amerických spotřebitelů, konkurencí v maloobchodu, náklady na mzdy a přepravu i se změnami poptávky mezi zbytným a základním zbožím.
Investiční příběh společnosti Target se obvykle opírá o sílu značky, produktivitu prodejen, skladbu sortimentu a schopnost vyvažovat hodnotu a styl na vysoce konkurenčním maloobchodním trhu.
Naposledy aktualizováno
- Tržní kapitalizace
- $74,131,280,606
- Cena/zisk
- 16.88
- Cena/volný tok
- 16.64
- Cena/tržby
- 0.69
- Enterprise value
- $84,077,280,606
- Sektor
- Consumer Staples
- Odvětví
- Consumer Staples Merchandise Retail
- Adresa
- 1000 NICOLLET MALL, MINNEAPOLIS, MN, 55403
Target Is Still an Attractive Value Stock
1 Cash-Producing Stock with Impressive Fundamentals and 2 Facing Challenges
New FDA Approval Gives Bristol-Myers Squibb (BMY) Another Potential Oncology Growth Catalyst
Target (NYSE:TGT) Bets on Grocery to Bring Shoppers Back and Boost Profits
KSS Q2 Earnings Beat Estimates on Margin Gains, Outlook Raised
Target (TGT) Q2 2026 Earnings Call Transcript
Casey's Food and Grocery Categories Fuel Strong Inside Sales Momentum
Target stock drops 5% after blackface costume pulled
Target Stock Falls 5% After Retailer Pulls Controversial Halloween Costume
Best Income Stocks to Buy for August 25th
Jim Cramer Advised Being Patient & Buying Walmart Inc. (NASDAQ:WMT)’s Shares
Here's How Many Shares of Target You'd Need for $10,000 in Yearly Dividends
Target Stock Has Been Crushed. Here’s Why I’m Not Giving Up on It.
Tariff refunds are hitting retailers' wallets. Here's what they're doing with the money.
Target pledges price cuts as sales grow
The Target Turnaround Is Real. Here's What Investors Should Know.
Target vs. Walmart: Which Retail Stock Is the Better Buy After Q2 Earnings?
Walmart Beat Earnings and Raised Guidance. So Why Did the Stock Crash?
Five Below Stock Looks Like a Winner for Back to School—and Beyond
Is Target (TGT) Ready To Turn AI Into A Real Growth Engine?
- Tržní kapitalizace
Tržní kapitalizace je celková hodnota akcií společnosti vypočtená jako cena akcie vynásobená počtem akcií v oběhu.
- $74,131,280,606
- Enterprise value
Enterprise value je celková hodnota společnosti včetně tržní kapitalizace, dluhu a hotovosti.
- $84,077,280,606
- Cena/zisk
Poměr P/E porovnává cenu akcie se ziskem na akcii.
- 16.88
- Cena/účetní hodnota
Poměr P/B porovnává cenu akcie s účetní hodnotou na akcii.
- 4.15
- Cena/tržby
Poměr P/S porovnává cenu akcie s tržbami na akcii.
- 0.69
- HP / EBITDA
EV/EBITDA měří hodnotu společnosti vzhledem k zisku před úroky, daněmi, odpisy a amortizací.
- 9.14
- EV / Tržby
EV/Tržby měří hodnotu společnosti vzhledem k celkovým tržbám.
- 0.78
- Zisk na akcii
- 9.67
- Dividendový výnos
Dividendový výnos ukazuje, kolik společnost ročně vyplácí na dividendách v poměru k ceně akcie.
- 2.79%
- Cena/volný tok
Poměr cena/volný peněžní tok porovnává cenu akcie s hotovostí po nákladech a investicích.
- 16.64
- Cena/peněžní tok
Poměr P/CF porovnává cenu akcie s provozním peněžním tokem.
- 8.5
- Volný peněžní tok
Volný peněžní tok je hotovost zbývající po provozních nákladech a kapitálových výdajích.
- $4,456,000,000
- Výnosnost VK
ROE měří, jak efektivně společnost využívá vlastní kapitál k tvorbě zisku.
- 24.61%
- Výnosnost aktiv
ROA měří, jak efektivně společnost využívá aktiva k tvorbě zisku.
- 7.17%
- Dluh / Vlastní kapitál
Poměr dluh/vlastní kapitál porovnává celkový dluh s vlastním kapitálem.
- 0.86
- Běžná likvidita
Běžná likvidita měří schopnost splácet krátkodobé závazky z oběžných aktiv.
- 0.99
- Pohotová likvidita
Pohotová likvidita měří schopnost splácet krátkodobé závazky z hotovosti a rychle zpeněžitelných aktiv.
- 0.36
- Hotovost
Hotovostní poměr měří schopnost pokrýt krátkodobé závazky pouze hotovostí a ekvivalenty.
- 0.26
- Prům. objem
Průměrný objem ukazuje průměrný počet obchodovaných akcií za posledních 30 obchodních dnů a naznačuje likviditu.
- $4,341,436
- Snapshot ceny fundamentů
Snapshot ceny fundamentů je cena akcie používaná při výpočtu finančních ukazatelů společnosti.
- 163.18
Výkaz zisku a ztráty
| Položka | 2027 Q2 | 2027 Q1 | 2026 Q4 | 2026 Q3 | 2026 Q2 |
|---|---|---|---|---|---|
| Tržby | 26.54B | 25.44B | 30.45B | 25.27B | 25.21B |
| Cost of revenue | 17.6B | 18.06B | 22.34B | 18.14B | 17.9B |
| Hrubý zisk | 8.94B | 7.38B | 8.11B | 7.13B | 7.31B |
| Provozní zisk | 2.56B | 1.14B | 1.38B | 948M | 1.32B |
| Zisk před úroky, daněmi a odpisy | 3.34B | 1.95B | 2.18B | 1.72B | 2.09B |
| Čistý zisk | 1.88B | 781M | 1.05B | 689M | 935M |
| Income taxes | 582M | 252M | 263M | 170M | 283M |
| Interest expense | -98M | -117M | -99M | -115M | -116M |
| Other operating expenses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Total operating expenses | 6.38B | 6.25B | 6.73B | 6.19B | 5.99B |
| Základní EPS | 4.13 | 1.72 | 2.31 | 1.52 | 2.06 |
| Zředěné EPS | 4.11 | 1.71 | 2.3 | 1.51 | 2.05 |
Rozvaha
| Položka | 2027 Q2 | 2027 Q1 | 2026 Q4 | 2026 Q3 | 2026 Q2 |
|---|---|---|---|---|---|
| Celková aktiva | 61.24B | 58.01B | 59.49B | 59.99B | 57.85B |
| Celkové závazky | 43.39B | 41.62B | 43.33B | 44.49B | 42.43B |
| Celkový vlastní kapitál | 17.84B | 16.4B | 16.17B | 15.5B | 15.42B |
| Hotovost a ekvivalenty | 5.41B | 3.53B | 5.49B | 3.82B | 4.34B |
| Oběžná aktiva | 20.93B | 18.07B | 20.01B | 20.7B | 19.03B |
| Krátkodobé závazky | 21.18B | 19.38B | 21.23B | 21.24B | 19.22B |
| Accounts payable | 13.31B | 12.19B | 12.62B | 13.79B | 12.02B |
| Receivables | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Inventories | 13.25B | 12.32B | 12.3B | 14.9B | 12.88B |
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Long-term debt | 14.22B | 14.28B | 14.33B | 15.37B | 15.32B |
Peněžní tok
| Položka | 2027 Q2 | 2027 Q1 | 2026 Q4 | 2026 Q3 | 2026 Q2 |
|---|---|---|---|---|---|
| Provozní peněžní tok | 3.8B | 716M | 3.08B | 1.13B | 2.08B |
| Investiční peněžní tok | -1.36B | -1.03B | -859M | -937M | -1.07B |
| Finanční peněžní tok | -562M | -1.64B | -552M | -709M | 437M |
| Změna hotovosti | 1.88B | -1.95B | 1.67B | -519M | 1.45B |
| Čistý zisk | 1.88B | 781M | 1.05B | 689M | 935M |
| Druh | Podání | Datum | Odkaz |
|---|---|---|---|
| edgar index | 10-Q — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | S-3ASR — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | S-8 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 144 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Cornell Brian C | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Cornell Brian C | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Cornell Brian C | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 144 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Kremer Melissa K | Zobrazit podání | |
| edgar index | 144 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — LIEGEL MATTHEW A | Zobrazit podání | |
| edgar index | 8-K — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Zobrazit podání | |
| edgar index | 8-K — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Zobrazit podání | |
| edgar index | SCHEDULE 13G — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 3 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — DePinto Joseph Michael | Zobrazit podání | |
| edgar index | 8-K — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — McGee Grant B | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — McGee Grant B | Zobrazit podání | |
| edgar index | 144 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — ROATH LISA R | Zobrazit podání | |
| edgar index | 144 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 8-K — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Zobrazit podání | |
| edgar index | 3 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | SD — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 10-Q — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 144 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — SYLVESTER CARA A | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 144 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Cornell Brian C | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Cornell Brian C | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Cornell Brian C | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Cornell Brian C | Zobrazit podání | |
| edgar index | 8-K — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Zobrazit podání | |
| edgar index | PX14A6G — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | PX14A6G — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | SCHEDULE 13G — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | ARS — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | DEF 14A — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4/A — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| edgar index | 4 — TARGET CORP | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Cornell Brian C | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Cornell Brian C | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Cornell Brian C | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Cornell Brian C | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Kremer Melissa K | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Kremer Melissa K | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — FIDDELKE MICHAEL J | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — FIDDELKE MICHAEL J | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — SYLVESTER CARA A | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — SYLVESTER CARA A | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Vemana Pratabkumar | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — Vemana Pratabkumar | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — LIEGEL MATTHEW A | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — LIEGEL MATTHEW A | Zobrazit podání | |
| form 4 | Form 4 — ROATH LISA R | Zobrazit podání |