Cyclerion Therapeutics (CYCN)
NasdaqPiața închisă
Cyclerion Therapeutics, Inc. este o companie de biotehnologie aflată în stadiu clinic, care dezvoltă medicamente bazate pe farmacologia guanilat ciclazei solubile, sau sGC. Activitatea companiei este centrată pe o cale de semnalizare biologică implicată în reglarea oxidului nitric, a funcției vasculare, a inflamației și a comunicării celulare. Prin țintirea acestei căi, Cyclerion urmărește să creeze tratamente pentru boli grave, în care terapiile existente sunt limitate sau inadecvate.
Cercetarea companiei s-a concentrat în special pe stimulatorii sGC de generație următoare, o clasă de candidați medicamentoși cu molecule mici menită să crească activitatea sGC și să restabilească semnalizarea în contexte de boală. Portofoliul de dezvoltare al Cyclerion a inclus candidați precum olinciguat și praliciguat, care au fost investigați pentru aplicații potențiale în domenii ce includ afecțiuni rare, cardiovasculare, metabolice și legate de sistemul nervos central. Strategia sa reflectă modelul mai larg al biotehnologiei de a avansa compuși proprietari prin activități preclinice și studii clinice pe oameni înainte de a căuta parteneriate, aprobări de reglementare sau oportunități comerciale.
Cyclerion se diferențiază de marile companii farmaceutice diversificate prin faptul că nu comercializează un portofoliu larg de medicamente aprobate. Valoarea sa este legată în principal de raționamentul științific din spatele candidaților săi medicamentoși, de progresul programelor de dezvoltare clinică, de calitatea rezultatelor studiilor și de capacitatea sa de a obține capital sau colaborări strategice. Companiile biofarmaceutice aflate în stadiu clinic pot oferi un potențial semnificativ de creștere dacă terapiile experimentale demonstrează siguranță și eficacitate, însă implică și riscuri ridicate de dezvoltare, reglementare și finanțare.
Pentru investitori, Cyclerion reprezintă o expunere la o platformă specializată de descoperire de medicamente construită în jurul biologiei sGC. Perspectivele sale depind de capacitatea companiei de a transforma înțelegerea acestei căi de semnalizare în terapii diferențiate pentru pacienții cu boli grave sau rare.
Ultima actualizare
- Capitalizare bursieră
- $17,227,372
- Raport P/E
- —
- Raport P/FCF
- —
- Raport P/S
- 9.07
- Valoare de întreprindere
- $15,836,372
- Sector economic
- Materials
- Industrie
- Pharmaceutical Preparations
- Adresă
- 301 BINNEY STREET, CAMBRIDGE, MA, 02142
Nu există știri recente asociate acestei listări.
- Capitalizare bursieră
Capitalizarea bursieră este valoarea totală a acțiunilor unei companii, calculată prin înmulțirea prețului acțiunii cu numărul de acțiuni în circulație.
- $17,227,372
- Valoare de întreprindere
Valoarea de întreprindere este valoarea totală a unei companii, incluzând capitalizarea, datoriile și numerarul.
- $15,836,372
- Raport P/E
Raportul P/E compară prețul acțiunii cu profitul pe acțiune.
- —
- Raport P/B
Raportul P/B compară prețul acțiunii cu valoarea contabilă pe acțiune.
- 3.39
- Raport P/S
Raportul P/S compară prețul acțiunii cu veniturile pe acțiune.
- 9.07
- VE / EBITDA
VE/EBITDA măsoară valoarea unei companii față de rezultatul înainte de dobânzi, impozite, depreciere și amortizare.
- -2.32
- VE / venituri
VE/venituri măsoară valoarea unei companii față de veniturile totale.
- 8.33
- Profit pe acțiune
- -1.43
- Randament dividend
Randamentul dividendului arată cât plătește o companie anual în dividende față de prețul acțiunii.
- 0%
- Raport P/FCF
Raportul preț/flux de numerar liber compară prețul acțiunii cu numerarul generat după cheltuieli și investiții.
- —
- Raport P/CF
Raportul P/CF compară prețul acțiunii cu fluxul de numerar din operațiuni.
- —
- Flux de numerar liber
Fluxul de numerar liber este numerarul rămas după costurile operaționale și cheltuielile de capital.
- -$4,517,000
- Rentabilitatea capitalurilor proprii
ROE măsoară cât de eficient folosește o companie capitalurile proprii pentru a genera profit.
- -131.85%
- Rentabilitatea activelor
ROA măsoară cât de eficient folosește o companie activele pentru a genera profit.
- -96.78%
- Datorie / capitaluri proprii
Raportul datorie/capitaluri proprii compară datoria totală cu capitalurile proprii.
- 0
- Rata curentă
Rata curentă măsoară capacitatea de a plăti datoriile pe termen scurt cu activele curente.
- 0.82
- Rata rapidă
Rata rapidă măsoară capacitatea de a plăti datoriile pe termen scurt cu numerar și active ușor realizabile.
- 0.82
- Numerar
Rata de numerar măsoară capacitatea de a acoperi datoriile pe termen scurt doar cu numerar și echivalente.
- 0.75
- Volum mediu
Volumul mediu arată numărul mediu de acțiuni tranzacționate în ultimele 30 de zile de tranzacționare și indică lichiditatea.
- $41,649
- Preț de referință fundamental
Prețul de referință fundamental este prețul acțiunii folosit la calcularea indicatorilor financiari ai companiei.
- 3.68
Cont de profit și pierdere
| Element | 2026 Q2 | 2026 Q1 | 2025 Q4 | 2025 Q3 | 2025 Q2 |
|---|---|---|---|---|---|
| Venituri | 0 | 0 | 1.03M | 875K | 93K |
| Cost of revenue | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Profit brut | 0 | 0 | 1.03M | 875K | 93K |
| Rezultat operațional | -1.77M | -3.21M | -838K | -1.01M | -1.67M |
| EBITDA (rezultat înainte de dobândă, taxe, depreciere) | -1.77M | -3.21M | -838K | -1.01M | -1.67M |
| Profit net | -1.76M | -3.18M | -799K | -976K | -324K |
| Income taxes | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Interest expense | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Other operating expenses | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Total operating expenses | 1.77M | 3.21M | 1.86M | 1.88M | 1.77M |
| EPS de bază | -0.41 | -0.76 | -0.21 | -0.3 | -0.11 |
| EPS diluat | -0.41 | -0.76 | -0.21 | -0.3 | -0.11 |
Bilanț
| Element | 2026 Q2 | 2026 Q1 | 2025 Q4 | 2025 Q3 | 2025 Q2 |
|---|---|---|---|---|---|
| Total active | 6.93M | 8.51M | 9.99M | 10.42M | 9.37M |
| Total pasive | 1.84M | 1.71M | 900K | 877K | 800K |
| Capitaluri proprii | 5.09M | 6.79M | 9.09M | 9.54M | 8.57M |
| Numerar și echivalente | 1.39M | 2.82M | 3.24M | 4.57M | 3.01M |
| Active curente | 1.51M | 3.09M | 4.64M | 5.07M | 4.02M |
| Pasive curente | 1.84M | 1.71M | 900K | 877K | 800K |
| Accounts payable | 1.6M | 457K | 508K | 480K | 462K |
| Receivables | 0 | 0 | 1M | 100K | 525K |
| Inventories | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Goodwill | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Long-term debt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Flux de numerar
| Element | 2026 Q2 | 2026 Q1 | 2025 Q4 | 2025 Q3 | 2025 Q2 |
|---|---|---|---|---|---|
| Flux de numerar operațional | -1.43M | -1.18M | -1.58M | -264K | -503K |
| Flux de numerar din investiții | 0 | -66K | 0 | 0 | 0 |
| Flux de numerar din finanțare | 0 | 825K | 251K | 1.83M | -130K |
| Variația numerarului | -1.43M | -417K | -1.33M | 1.56M | -633K |
| Profit net | -1.76M | -3.18M | -799K | -976K | -324K |
| Tip | Depunere | Dată | Legătură |
|---|---|---|---|
| edgar index | 8-K — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Vezi depunerea | |
| edgar index | 8-K — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 425 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Vezi depunerea | |
| edgar index | 4 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 4 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | SCHEDULE 13G — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | SCHEDULE 13G — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| form 4 | Form 4 — Graul Regina Margaret | Vezi depunerea | |
| form 4 | Form 4 — Graul Regina Margaret | Vezi depunerea | |
| form 4 | Form 4 — Graul Regina Margaret | Vezi depunerea | |
| form 4 | Form 4 — CHICKO RHONDA M. | Vezi depunerea | |
| form 4 | Form 4 — CHICKO RHONDA M. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 425 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 425 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 425 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 10-Q — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 425 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 424B3 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | EFFECT — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | S-4/A — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 4 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | SCHEDULE 13D/A — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| form 4 | Form 4 — Hecht Peter M | Vezi depunerea | |
| form 4 | Form 4 — Hecht Peter M | Vezi depunerea | |
| form 4 | Form 4 — Hecht Peter M | Vezi depunerea | |
| form 4 | Form 4 — Hecht Peter M | Vezi depunerea | |
| form 4 | Form 4 — Hecht Peter M | Vezi depunerea | |
| edgar index | S-4/A — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 425 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | S-4/A — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 10-Q — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | SCHEDULE 13G — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 10-K/A — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | S-4 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 8-K — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 425 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Vezi depunerea | |
| edgar index | 10-K — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| ten k section | 10-K — business | Vezi depunerea | |
| ten k section | 10-K — mda | Vezi depunerea | |
| ten k section | 10-K — risk_factors | Vezi depunerea | |
| edgar index | 10-K — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 8-K — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Vezi depunerea | |
| edgar index | 8-K — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Vezi depunerea | |
| edgar index | 8-K — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Vezi depunerea | |
| edgar index | 10-K/A — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 10-Q — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | SCHEDULE 13G — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 8-K — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Vezi depunerea | |
| edgar index | SCHEDULE 13G/A — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 4 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| form 4 | Form 4 — CHICKO RHONDA M. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 10-Q — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 8-K — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Vezi depunerea | |
| edgar index | SCHEDULE 13G/A — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | EFFECT — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | CORRESP — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | UPLOAD — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 424B5 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 8-K — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| eight k text | 8-K — 8-K | Vezi depunerea | |
| edgar index | 10-Q — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | S-3 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | DEF 14A — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | DEFA14A — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | SCHEDULE 13D/A — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 4 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea | |
| edgar index | 4 — Cyclerion Therapeutics, Inc. | Vezi depunerea |